Konkurs wiedzy o lesie

Dwoje uczniów z naszej szkoły wzięło udział w XVIII EDYCJI KONKURSU WIEDZY O LESIE „NIE BĘDZIE NAS BĘDZIE LAS” organizowanego przez PAŁAC MŁODZIEŻY W WARSZAWIE ORAZ LASY PAŃSTWOWE NADLEŚNICTWA JABŁONNA.  Konkurs odbył się 13 czerwca 2015 roku na terenie LEŚNEJ SZKÓŁKI KONTENEROWEJ W SKIERDACH.

Głównym celem konkursu było  pogłębianie wiedzy o lesie i jego ochronie. Uczniowie mieli za zadanie na pierwszym etapie wykonać indywidualną pracę na jeden z trzech zaproponowanych tematów. Prace naszych uczniów: Wojtka Połoza, klasa 4a oraz Patrycji Kmieć, klasa 5a zostały wyróżnione spośród wszystkich nadesłanych,  za ciekawie przedstawione i starannie przygotowane zadanie.

Na drugim etapie uczniowie zmagali się z trudnymi pytaniami na ścieżce dydaktycznej Nadleśnictwa Jabłonna. Wojtek i Patrycja okazali się wyjątkowo dużą wiedzą z zakresu lasu. Wojtek zajął świetne zaszczytne  trzecie miejsce, uzyskując bardzo dobry wynik.

zdj. Iwona Kmieć

S. P.