III MIEJSKIE SPOTKANIE ŚWIETLICOWE

Dnia 03.06.2015r z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka w ramach obrzędowości świetlicowej w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się impreza świetlic miasta Sochaczew – „Co może mały człowiek”.

W ramach konkursu uczniowie byli proszeni o zaprezentowanie narodowego stroju proponowanego państwa oraz charakterystycznych elementów jego kultury. Dzieci z naszej świetlicy prezentowały Japonię – odbyła się krótka charakterystyka zwyczajów panujących  w Japonii, zaprezentowany został strój oraz odbyła się degustacja japońskich ciasteczek z wróżbą.

Po prezentacjach wszyscy uczniowie zostali zaproszeni do wspólnych zabaw i konkursów. Na zakończenie spotkania dla uczestników czekał tort i słodki poczęstunek.

W związku z tym, że każda świetlica prezentowała wysoki poziom swojego występu, nie było lepszych ani gorszych – ogłoszony został remis. Świetlica z naszej szkoły otrzymała nagrodę oraz pamiątkowe podziękowanie w formie dyplomu.

Borowiec Sylwia, Klejna Justyna

04.06.2015