Pierwszaki w straży pożarnej

W ramach projektu „Jestem bezpieczny w szkole i w drodze do szkoły” wszystkie klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do pobliskiej straży pożarnej. Praca straży najczęściej kojarzy się tylko z gaszeniem pożarów, dzieci miały okazję dowiedzieć się, co tak naprawdę robią strażacy.

Najpierw znalazły się w dyżurce, gdzie są odbierane zgłoszenia. Miały też okazję posłuchać  bezpośrednio od strażaków o ich trudnej i niebezpiecznej pracy oraz obejrzeć sprzęt, którym posługują się na co dzień - ratując zdrowie i życie ludzi. Atrakcją okazała się możliwość przymierzenia kasku czy też wejścia do wozu strażackiego. Szczególnie chłopcy często marzą, żeby zostać strażakiem, może któreś z dzieci wybierze w przyszłości ten odpowiedzialny zawód.

Zdjęcia: A. Witkowska, J. Pęsiek,

16.03.2015