„Wielka wojna z Krzyżakami” na lekcji otwartej z historii

17 lutego 2015 roku w naszej szkole odbyła się lekcja otwarta z historii, którą przeprowadziły: Edyta Wróblewska oraz Anna Kuliś. Zajęcia odbyły się w klasie VA, a ich tematem była „Wielka wojna z Krzyżakami”. Lekcję obserwowała Pani  Dyrektor Ewa Malinowska, wicedyrektorzy  oraz nauczyciele naszej szkoły.

Podczas lekcji uczniowie poznali najważniejsze fakty dotyczące walk Polski i Litwy z Krzyżakami w XV wieku oraz mogli usłyszeć „Bogurodzicę”- najstarszy hymn Polski.

Kilku uczniów przebranych w średniowieczne stroje przedstawiło scenkę dotyczącą początku bitwy pod Grunwaldem. Przez chwilę mogliśmy przenieść się w dawne czasy.

Podczas lekcji uczniowie wykonywali różnorodne zadania, pracując indywidualnie oraz w grupach.

Prowadząca zajęcia zastosowała różnorodne formy pracy oraz pomoce dydaktyczne.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy przybyli  na nasze zajęcia.

zdj. Anna Kuliś

A.K.