Złoty CYCERON dla Agnieszki Adamiak …

Już po raz kolejny mieliśmy przyjemność brać udział w IX Powiatowych Dniach Retoryki w Teresińskim Ośrodku Kultury.

Dzień 26 listopada 2014r. okazał się dla uczniów reprezentujących naszą szkołę szczęśliwy. Zmagania konkursowe trwały od godz. 9:00 do godz. 14:00 z niewielkimi przerwami. W tym roku do konkursu wprowadzono nowe kategorie retoryczne – oprócz znanej nam poezji i przemówienia pojawiła się proza i kabaret mający formułę piosenki, skeczu czy układu tanecznego.

Jury, obradując, miało trudny orzech do zgryzienia. Na wyniki czekaliśmy z wypiekami na twarzy. Niepewność ustąpiła wkrótce miejsca radości, jaka stała się udziałem zwycięzców.

Zdobyliśmy następujące nagrody i wyróżnienie:

Klasy I –III

Wyróżnienie  w kategorii przemówienie – Nina Garbacz IIb „Obrona złej królowej”

Klasy IV – VI

I miejsce ZLOTY CYCERON w kategorii proza – Agnieszka Adamiak VIa fr. „Ani z Zielonego Wzgórza” – „Po szczycie dachu”

III miejsce BRĄZOWY CYCERON w kategorii poezja – Adam Michałowski IVa „Dwa wiatry” j. Tuwim

III miejsce BRĄZOWY SATYR w kategorii kabaret – Maria Stasiak IVa „Ballada o pannie Franciszce” – piosenka z kabaretu Starszych Panów

Nagrody są nie tylko dowodem wyjątkowego spojrzenia na sztukę i retorykę. Podkreślają wyjątkowość chwili, które przeżyliśmy tego dnia podczas konkursu. Chwile te będą nam towarzyszyły przez cały rok przypominając, że nie ma rzeczy niemożliwych ani szczytów nie do zdobycia.

Uczestnicy konkursu oraz opiekunowie bardzo dziękują pani Ewelinie Garbacz, która umiliła chwile oczekiwania na werdykt jury słodkim poczęstunkiem.

Anna Traczyk

28.11.2014