Wolontariusze w akcjach…

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Ostatnie dni obfitowały w ciekawe wydarzenia. Włączyliśmy się do akcji zbiórki pluszowych misiów organizowanej już od wielu lat przez sochaczewską „Osiemdziesiątkę”. Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowych Misiów dzieciaki z całej szkoły odpowiedziały na nasz apel o przekazywanie swoich pluszaków, które potem sprawią radość chorym dzieciom.

WSPOMAGAMY BEZDOMNE ZWIERZAKI

Rozpoczęliśmy również akcję wspomagania pobliskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt w niezbędne na zimę rzeczy. To trudny czas dla zwierzaków. Nie mamy czarodziejskiej różdżki, aby ofiarować każdemu z podopiecznych schroniska „Azorek” ciepły, kochający dom, ale możemy sprawić, aby czekanie na niego było znośne.
W każdy poniedziałek i wtorek aż do świąt przyjmujemy dary do pojemnika przy gabinecie pedagoga. Mogą to być zużyte koce, kołdry, pościel, karma, miski, obroże, zabawki dla zwierząt.  Wszystkie przekażemy czekającym zwierzętom.

Do każdej porcji słodkości dołączona będzie wróżba, aby stało się zadość andrzejkowym tradycjom. Wolontariusze w ten sposób chcą wesprzeć szkolne koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, dzięki któremu nasi uczniowie mogą liczyć na pomoc w trudnych sytuacjach.

K. P.

28.11.2014